sobota 29. května 2010

Nemáme sice zatím odvoleno,

leč břímě rozhodování odvaleno jest! 

 

Coby občan spíš jen lehce volebně uvědomělý, tj. čistě náhodou jsem zjistila, že to už dnes vypuklo, jsem si ještě před odchodem z práce udělala testík na volbomatu. Vyjely mi tři varianty, ale nemůžu si pomoct, ani ty mi nesedí. Fakt nevím.

Tápu, neb stále přesvědčena, že to není ani tak o stranách, cílech, programech..., ale prostě o těch lidech, co ve výsledku nalezou ke korytu - a on ten scénář tak nějak záhadně dopadá vždy stejně - co nejvíc se nažrat...

 

V autě cestou do ZOO, míjejíc kvanta stupidních a ještě stupidnějších předvolebních billboardů,  nadhodila jsem poměrně znechuceným tónem směrem k muži veledůležitou otázku:

„KOHO budeme vlastně volit...?"

A krásně se to nepříjemné dilema vyřešilo samo. Ze zadní autosedačky se autoritativně ozval nejmladší člen rodiny:

„MĚ!!!"

28 komentářů:

 1. Vždyť jo, má pravdu, ale hlavně že nezačal s tím, abyste ho nezadlužovali :-).
  Další zajímavý testík, zkusila jsem, ale taky mi vyšlo něco, co bych tedy rozhodně nevolila.

  OdpovědětVymazat
 2. Kouknul jsem k Janice a pokud je slušná ženská a zodpovědná k sobě i společnosti, pak se nedivím, že jí vyšlo, že má volit pravicové strany:-)

  No a volila jsi nakonec podle svého svědomí, ne? A podle omezených informací, které máme... Nebo jsi tam frkla lístek s volbou \"Volím svého synka\":-)

  OdpovědětVymazat
 3. [2] Ne, Kamio, vyšlo mi KDU-ČSL. Jsem slušná ženská :-)?

  OdpovědětVymazat
 4. teda srdcem :-). Takže Zelené, Ondřej Liška je mi dost sympatický i ten jejich program je mi blízký (žila jsem celé dětství a mládí uprostřed lesů, táta byl polesný, tak mě ta zelená poznamenala na celý zatím šedesátiletý život ...)

  OdpovědětVymazat
 5. A já volil ODS, ovšem možná naposledy. Taky mě štvou... Uvidíme, jak si teď povede kníže a spol, to by pro mne byla jistá alternativa...

  OdpovědětVymazat
 6. NULI, já taky dala Zelený. Projeli to pěkně, co? Asi taky naštvali dost lidí. No nic, na podzim komunálky, uvidíme, koho budu volit tam... :-)

  OdpovědětVymazat
 7. [2] Kamio, toho zvolení se dožadovala dcera - a to poměrně vehementně :-)

  OdpovědětVymazat
 8. [1] Janiko, mi tam celkem vyšly tři strany stejně, tak mi to taky moc nerozhodlo :-)

  OdpovědětVymazat
 9. [4] Nuli, máš pravdu, že ten Ondřej Liška je šikovný - asi jeden z mála politiků, který mě vyloženě nevytáčí... :-)

  OdpovědětVymazat
 10. [5] Lorandele, když jsem je kdysi volila, tak jsem pak vzteky nemohla rozdýchávat, co předváděli. Ale tohle povolební rozčarování je v podstatě jediná jistota jakýchkoli voleb :-/

  OdpovědětVymazat
 11. [6] Cirrat, u Tebe, jako nadšené botaničky-amatérky beztak jiná strana nemohla mít šanci ;-)
  Ale projeli to teda řádně... :-/

  OdpovědětVymazat
 12. No, já se přiznám, že jsem nevolila (nemám nárok), tak jen semo tamo nesměle nekukuju, co kde kdo vyvalí za výsledky. Internetové noviny skrz to číst nechci, aby mně třeba nemuseli omejvat, ale na blogách celkem o výsledcích ticho po pěšině...

  OdpovědětVymazat
 13. [12] Oby, a jak to, že nemáš nárok. Jsem myslela, že Ti Ćeské občasntví zůstalo? Ale asi i kdyby to šlo, tak bys to měla nejspíš přístupno někde hodně z ruky, že?

  OdpovědětVymazat
 14. Hm, třináctka jsem já :-)

  OdpovědětVymazat
 15. Janiko, já vím, přílišné zjednodušení, ale já myslím, že snad jo ;-)

  OdpovědětVymazat
 16. Na blozích ticho po pěšině, ale na Facebooku to jede;-)

  OdpovědětVymazat
 17. Nomi, české občanství nemám. Musela bych si o ně zažádat. Mám jen kanadské. Odjela jsem na podzim 91 a v 92 se Československo rozdělilo přece. Silvie dosud žije v (mylných) představách, že se Češi a Slováci rozhádali kvůlivá mého odjezdu a až se prej vrátím, tak se zas dají dohromady... To mi pak možná ze samé radosti i občanství udělí, ne? ;o)))

  Jo, asi by s tím bylo i dost papírování krom jiných trablů, jako někde z ruky.

  OdpovědětVymazat
 18. Kamio, fejsbuk jsem dnes jen mžikem oka zahlídla, bo uklízím jak zjednaná, snad večer to trochu důkladněji prošťárám. ;o)

  OdpovědětVymazat
 19. [18] Oby, vidíš, a já až dosud myslela, že se to jen mleli Klaus s Mečiarem :-))

  Na FB nejsem, tak moc novinek nevím. Ale včera jsem chvilku četla diskuzi u Tribuna. Tam to bývá dobré :-)

  OdpovědětVymazat
 20. Podle volbomatu jsem taky zelený. Ovšem přesvědčením jsem monarchista, jenže nejsem pro konstituční monarchii, jako je naše strana, anobrž pro laskavou diktaturu.

  No jo, aspoň jsem si cestou k volbám a z nich udělal spoustu hezkých fotek (volí se uvnitř ZŠ na vedlejší ulici, kam by mne dovnitř normálně nepustili).

  OdpovědětVymazat
 21. [20] Pro laskavou diktaturu někoho zvoleného :-)?

  [19] U Tribuna se scházejí chytří lidé, ale hlavně se mi líbí, že i přes rozdílné názory diskutují slušně, aspoň co jsem viděla.

  OdpovědětVymazat
 22. [20] Henry, já si tak nějak neumím spojit slova laskavá - diktatura :-)

  No, my dnes absolvovali první rodičovské předškolákovské schůzky, tak zanedlouho asi budu v ZŠ vařená-pečená :-)

  OdpovědětVymazat
 23. [21] Jo, Janiko, máš pravdu. Ty diskuze tam jsou docela na úrovni. A zajímavé...

  OdpovědětVymazat
 24. [22] Nomi, to je z \"Ostrova v nebezpečí\", Gerald Durrell. Jako laskavého diktátora tam sebe sama popisuje Králík.

  OdpovědětVymazat
 25. [24] Vidíš Henry, tak k Ostrovu jsem se ještě tím svým \"ďábelským tempem\" neprokousala. Pakliže to zmínil Králík v Durrellově knize, tak o tomto zajista nelze vůbec pochybovat, jako o variantě veskrze přijatelné :-)

  OdpovědětVymazat
 26. dodatek k 25: Notabene, když u nás teď doma taky laskavě diktátorsky vládnou příbuzní hlodavci :-)

  Na netu jsem pozjišťovala, co všechno ta morčata nejraději, tak jim (my poddaní) snášíme modré z nebe - a představ si, ty potfory to nejspíš nečetly a nejraději ze všeho absolutně nejobyčejnější trávu... :-o

  OdpovědětVymazat
 27. Tak to je úplně normální, buď ráda. Co potřebují nutně je seno (i v létě!), něco tvrdého na okus zubů a dostatek tekutin (moje morčata za celých šest let ani jednou nepila, všechno si brala z potravy).

  OdpovědětVymazat
 28. [27] Jo, jo, Henry, seno mají - a spolu s nimi i my v celém bytě (záhadně se to tak nějak expanzívně rozmísťuje...)
  Tomu hlodání zatím taky moc nedají - větve ignorují, to vitamínové cosi z obchodu taky, na chleba vesele čurají, maximálně jsou ochotny občas zbrousit suchý rohlík.

  Jsem ráda, že zmiňuješ to pití, protože nám z pítka vůbec nepijou, tak jim pořád dávám vodu v mističce a občas si v ní tak akorát očváchnou nohy (nejen, beztak)... Taky mi připadá, že ty tekutiny berou z té trávy. Zelenině a ovoci moc nedají, např. k brokolici mají zhruba stejný přístup jako děti... No, v zimě moc reptat nebudou. (I když, už jsem koupila nějaké osení na zimu do květínáčů - ale pst, aby si o sobě moc ty holky chlupaté nemyslely)

  OdpovědětVymazat