neděle 20. června 2010

Je třeba TO mít aspoň jednou měsíčně. Rozhodně né méně!!!

...  A drobné zamyšlení nad upíry... 

Zrovna jsem si během týdne říkala, že jsem v červnu ještě neměla paragraf. Chm, skoro jsem se začala bát, aby mě pak kompletní výplatní páska nevybulila.

  

Naštěstí záchrana přišla hned pátek odpoledne. Na děti je holt spoleh!

  

Lucinda byla chotěm ze školky přinesena s teplotou a průjmem. Docela klasika. Informován pančelkou mi muž sdělil, že máme, dle výskytu u ostatních dětí, očekávat blinkání.

Dcera nezklamala a načasovala si akci zhruba na jednu hodinu v noci. Klasicky. Blije se vždy zásadně v noci a nikdy jinak! Matka totiž stoprocentně miluje noční přepírání, převlíkání, povlíkání, tápání, uklidňování, nastavování kyblíku, donášení vody na vypláchnutí úst, přinášení a vymývání nočníku, odpírání mohutného pití, atd...  To vše za ukrutné touhy spát, v pološeru, v naprosté tichosti (ehm, tichosti - krom toho, kdy šlápne na odporně kvákající kachničku a málem jí - matku, né tu pitomou kachnu - z toho klepne pepka).

Nutno ovšem uznat, že jedna ze světlejších chvilek blinkacích etud odrostlejšího dítěte je, krom lepší spolupráce s otravnou matkou, že se jí už tak často při blinkání nestrefuje do výstřihu (jak tomu bylo v dobách kojení a častého nošení). Spíš se jí snaží zasáhnout už jen vlasy rozloženy na polštáři. Aby toto oparfémování matčiny kštice bylo možno provést, existuje finta: „Mamííí, buf tu še mnou, sama neusnu!".

  

Kolem čtvrté se už zdá, že marod konečně finišuje s představením a bude chrnět - volný překlad: bude moc jít spát i matka. Na tuhle příležitost ovšem čeká ratolest druhá, která v cukuletu přichází reklamovat přítomnost komára ve svém pokoji. Když je akce komár ukončena a matka si úlevně složí zmožené tělo do peřin, procitne opět ratolest marodící...

A vyčerpané matce pak k ránu myšlenky pomalu už jen utíkají stále jedním a týmž směrem.

K upírům...

  

A chtě - nechtě pár podobností dětí s upíry nachází:

 • - Některá mimina jdou do tohoto poslání splným nasazením, snaživě přeskočí růst jedniček a rovnou jim v horním chrupu vyraší dvojky (např. naše Lucka nebo Prťo od Squire). Drákulovský úsměv jak vyšitý!
 • - Prvních pár měsíců života (některé odolné kousky i let) trénují vysávání lidí - jen teda si lehce zaměnily krev za mlíko, a že jsou prťavé, troufají si pouze na osoby ženského pohlaví. (né nadarmo zde vzniklo rčení „holka krev a mlíko")
 • - Převážně nerady česnek.
 • - Vodě se taky zhusta vyhýbají, zvláště je-li posvěcena mýdlem, či v krajním případě šampónem.
 • - Poměrně často ožívají po půlnoci a straší - nejlépe sličné ženy (rozuměj - matky).
 • - Nesnáší komáry. (pravděpodobně z konkurenčních důvodů)
 • - Osobám ve svém dosahu nezřídka pijí, protože to jsou poplety, tak né krev, ale nervy. (o to však intenzivněji a vytrvaleji)
 • - určitě by se ještě pár důkazů našlo, ovšem je čas končit, neb...

...matka by ráda aspoň chvíli pospala...

.... a doba upírů  se kvapem blíží....

...

  

 

 

20 komentářů:

 1. No, jsem si říkala, kde vězíš, a Ty máš mecheche s upírama. Tak se teda pokřižuj a pověs si kolem krku bižuterii z česneku. Ovšem bacha, ten čínskej prej moc nezabírá. A pár hodin klidu přeju! ;o)

  OdpovědětVymazat
 2. [1] No, Oby, ale výpadek minulého týdne má na svědomí i jeden můj nový objev - internetové knihy... :-))

  Bižuterie z česneku? To by mě v noci tlačilo. Možná bude stačit posypat se tím sušeným... :-))

  OdpovědětVymazat
 3. No, teorie od praxde liší se obvykle velice aneb prťo česnek miluje...

  OdpovědětVymazat
 4. s tím blinkáním v noci je to svatá pravda! Já taky vždy zvracela v noci! A to i v dospělosti! Zvláštní úkaz :o))
  a srovnání s upíry je velice výstižné :o)

  OdpovědětVymazat
 5. Aaa, čtivo na netu... Skvělá věc :-)

  Upíři, jo? Zkus to s citronem...

  OdpovědětVymazat
 6. blinkání v noci (po 22.00 h) funguje někdy také u dospělých - můžu potvrdit, i když jen jednou za několik let..:-

  OdpovědětVymazat
 7. Nomi, pravdu díš, jsou to upíři. Furt sajou, pokud je ještě co (mlíko,krev, nervy,energii,finance a to ve dne v noci) . :-)) Přejem brzké uzdravení.

  OdpovědětVymazat
 8. To s tím blinkáním je přesné, vlastně popis celého prožitku je přesný. Tak to holt je. A nejhorší je, když vám začne zvracet dítě, které máte svěřené na hlídání a vůbec netušíte, jak s ním jednat! Uf, jedna z nejčernějších dovolených v mém životě...

  OdpovědětVymazat
 9. [3] squire, věřím, neb Lucka česnek taky ráda. Ty holky jsou fikané, jak se nás snaží zmást, co? :-))

  OdpovědětVymazat
 10. [4] jarmilko, když jdu sebekriticky do sebe, tak se teda přinám, že jsem rodiče v tomto směru taky příliš nešetřila... :-)
  No jo, noční blinkání v dospělosti - to je bývá né vždy spojeno s viry :-))

  OdpovědětVymazat
 11. [5] No, Cirrat, \"objevila jsem Ameriku\" a teď nevím, co bych přelouskla dřív... :-)

  Upíři a citrón? To neznám. Že by náhražka česneku??

  OdpovědětVymazat
 12. [6] hastone, dle mých zkušeností - hlavně když se špatně smíchají drinky... :-))

  OdpovědětVymazat
 13. [7] Teda NULI, to muselo být fakt drsné. Člověk je i z těch vlastních vždycky celý vyvředěný - a ohledně cizích, to musí být ještě náročnější (ty vlastní jsou už lehce vychytané).

  Syn tu \"noční akci\" naposledy taky předvedl u prarodičů - a před tím ještě do něho nacpali večer borůvky. No, nezáviděla jsem jim to. Myslám, že si \"užili\" opravdu hojně...

  OdpovědětVymazat
 14. [8] Evino, díky. Už se to lepší.

  Ty upíry jsi pěkně doplnila :-))

  OdpovědětVymazat
 15. na se noc vracejí do rakví ...
  Takže nemůžou strašit přes den.. :)
  Add zvracení v dospělosti :
  \"Myšlenka dne - Myslím si,že lidé by měli chodit bosí, protože je to opravdu mnohem zdravější.
  Například já, když se ráno vzbudím obutý, tak mě pak celý den bolí žaludek, hlava a ještě ke všemu mám hroznou žízeň ...! \"

  OdpovědětVymazat
 16. [15] Jake, tak to děti jsou ještě nějaký vyšší stupeň - ty jedou nonstop! :-)

  Myšlenka dne - nemá chybu! :-)))

  OdpovědětVymazat
 17. Blinkani v noci u dospelych je přímá umera k tomu,kolik C2H5OH za ten vecer pozili :)).

  Nam doktorka na blinkani poradila hodne studenou colu,po lzickach.To po lzickach nam poprve zapomnela rict,hloupa matka s prvnim ditetem,tak jsem holce dala asi tri deci.Udelalo se ji dobre-az moc.Zatimco my padali unavou,detatko bylo nadopovany kofeinem :))).

  OdpovědětVymazat
 18. [17] Jo, Cheo, přesně :-))

  No, my běžně v noci colu doma nemíváme - ale je na to ještě lepší studený černý čaj oslazený cukrem. Po lžičkách - prý... Po našich četných zkušenostech se mi osvědčilo dát v té akutní fázi absolutně nejmíň pití jako to jen jde, jen třeba čtvt lžičky za čtvrt hodiny. Původně jsem jim taky dávala napít, ať nejsou chudáčci dehydrovaní - a oni po každém hltu vyblili pětinásobek a děsně je to vyčerpávalo... Teď jim jen svlažuji rty, místo pití si pořád vyplachují pusu vodou a plivou to místo polykání - ohromně se mi to osvědčilo. Zvracení se tak snížilo na minimum. Moc to doporučuji! No, a opatrně pak dávat napít přibližně dvě hodiny od posledního blinkání...

  OdpovědětVymazat