sobota 12. února 2011

Fialová, růžová

... z těch jsem teda hotová...

Poslední dobou jsem spíše blogerka pasivní – čtoucí. Né, že bych nepsala, to zas do toho šuplíku to docela rvu, ale nějak se mi nechce vkládat nové články.

Ten dnešní dlí v „odložně“ asi dva měsíce. A možná by tam i zůstal napořád, kdybych dnes na bloguje.cz nenarazila na dva nadpisy s růžovou (u Oby a Kombajna) a Mod. nezmínila v článku fialové boty (o kterých už, mimochodem, kdysi nadšeně diskutovaly s Oby a já si tenkrát říkala – „Probůh,  fialové boty, brrr“.).

No, tolik stručný úvod – ať je všem jasno, že jsem se prostě dnes nemohla nepřidat...

   

-----

Asi každý má některé barvy oblíbenější a některé méně. Přiznávám, odnepaměti mám nejraději teplé barvy. I když, v podstatě mám ráda teda skoro všechny. S výjimkou dávnověké nechuti k růžové a fialové. (ble)

  

Spoustu let jsem nechápala, JAK se vůbec může někomu TOHLE líbit.

  

Pak se mi narodila dcera. A aniž bych chtěla – nějaký ten růžový kousek oblečení se odkudsi objevil. Druhý. Třetí... A pak, jakmile už tohle dítě nebyl jen spící ranec zakuklený ve fusaku, jí začali cizí lidé zásadně říkat chlapečku. Tak těch příšerně růžových hadříků přibylo pozvolna víc a víc – tentokrát s patřičným sebezapřením i mým přičiněním.

Né, že by jí pak (až do doby pořízení náušnic) chlapečku říkat přestali, nicméně jistý účinek ta růžovost šatníku měla.

Podlehla jsem...

  

Ovšem fuj, fialovou fakt nebrat. Tu ne!

   

Přitom zrovna ona je teď v módě. Což sice já nechápu, nicméně má dcera drží trendy již ve svém ranném věku – jak mi došlo nedávno při této konverzaci:

„Mamííí, ukaž mi plsa.“ lísá se ráno v posteli dítko.

„Ne, Luci, v žádném případě“ zděsím se případné mléčné recidivy.

Bystrá dcera rozezná děs v hlase a uklidňuje mě „Já nechci mlíčko. Já se chci jenom podívat.“

Lehce uklidněna, leč zmatena, se pro jistotu táži  „A proč, prosím tě?“

„Moc se mi líbí, víš.“ vemlouvá se nedávno odvyknutá závislačka.

Zatetelím se lichotkou a velkoryse kompliment vrátím – „Luci, až budeš velká, tak budeš mít ještě hezčí prsa.“.

„Jo?!“ zajásá nadšeně slečna a s toužebným očekáváním upřesní vysněný požadavek „Fialové?“...

  

Hm, tak jsem zvědavá, za jak dlouho vezmu na milost i tuhle barvu.

A fakt mi netvrďte, že první příznak slabosti je, když se mi nedávno (naprosto nezávisle na Oby či Mod.) líbily jedny fialové boty...

 

 

31 komentářů:

 1. fialova je ale dobra! mne se libi. Da se uzasne kombinovat.

  OdpovědětVymazat
 2. Fialová je nádherná!:-)
  Nominku ty myslíš ty sandály ne? ale já myslela ty kozačky:-))

  OdpovědětVymazat
 3. Není nad fialovej přeliv na duté hlavě.

  OdpovědětVymazat
 4. Milkáááá, svou jemností tě lááákááá...

  OdpovědětVymazat
 5. [1] spoon, tak ke kombinacím s fialovou jsem ještě nedošla, ale už jsem se dostala do stadia, že uznávám, že některým fialová i sluší... :-)

  Nicméně, ať ji tak neneguji, se teda přiznám, že asi tak před dvaceti lety jsem si ještě na střední upletla fialový svetr... :-)

  OdpovědětVymazat
 6. [2] Mod., já myslela taky ty kozačky :-)
  Jsem tenkrát žasla, že se vůbec fialové kozačky vyrábí - a teď se mi nedávno právě jedny kotníkové boty docela líbily, což jsem teda sama sebe šokovala :-)

  OdpovědětVymazat
 7. [3] Teo, na duté hlavě by mohl být bezesporu dobrý i ten růžový :-))

  OdpovědětVymazat
 8. [4] ahoj cirrat, moc ráda Tě po delší době vidím - zrovna nedávno jsem na Tebe vzpomínala (ten Tvůj komentář u krupice se mi vybavil) :-)

  No, Milka, od doby přesedlání na hořkou šedesáti až sedmdesáti procentní čoko už mě teda moc nesvádí :-) (ale to teda nevadí, aby v případě nouze nejvyšší nepřišla vhod, že...)

  OdpovědětVymazat
 9. Máš mé sympatie, Nomi, fialová je jedna z mála barev, které nesluší ani mně, ani Háněti, a že teda prtěti sluší skoro všechno:)

  btw \"chlapečka\" podle modré bundy a šedých kalhot mám teď taky... i oteplovačky má modré... jen kombinézu červenohnědou:)

  OdpovědětVymazat
 10. [9] squire, jenže já měla \"chlapečka\" i když půlka oblečení byla růžová... (asi že ji manžel tehdy nechal ojet vlásky strojkem) :-)

  No, už k té fialové nemám takový bojový postoj, protože Lucka je tmavý typ a jí bude docela slušet :-)

  OdpovědětVymazat
 11. No a když už Teo narazil na fialovou na vlasech, takové ty byrvy na černé vlasy ala borůvka, ty jsou úžasné, ale jen pro zimní typy bohužel:-(

  OdpovědětVymazat
 12. A mimochodem, naší Čaky fialová sluší mimořádně, ještě víc než růžová:-)

  OdpovědětVymazat
 13. Mod., máš pravdu, kolegyně v práci (teď už je v důchodu) se vyprdla na barvení vlasů, nechala si své šediny (měla docela pěkný odstín), sportovní kraťoučký střih, na afinu a okolí prskla nějaké fialové tužidlo - a mělo to šmrnc. Ale ona byla vyloženě ten zimní typ (a bez duté hlavy). Světlejší fialovou (oblečení, né vlasy) bych ještě snesla i na letních typech. Jen já, typově něco mezi jarem a podzimem, se na ni prostě necítím :-))

  Máš Čaky někde na blogu na fotce? Většinou jsem viděla jen Gremliny a nemůžu si ji vybavit.

  OdpovědětVymazat
 14. Mod., moc pěkná blondýnka :-)
  A jak má krásně nakombinovnou tu fialovou na šatech a růžovou na botách - prostě holka jak má být :-))

  OdpovědětVymazat
 15. boty se zrovna v dané chvíli nepovedly, sou červené!,ale máme samozřejmě i růžové a fialkové:-)) Ale jinak je to opravdu moc krásné děvče, čím dál tím hezčí:-)

  OdpovědětVymazat
 16. Já se nezdám, ale pečlivě čtu :-) Mám tě v RSS čtečce, takže mi (většinou) tady neunikne slovo... ;-)

  OdpovědětVymazat
 17. - ale jsi mě pobavila. Ty máš článek od Mikuláše v šufleti, a teď ho tu vpálíš jen proto, aby ses s tou nemilou růžovou a fialovou ztratila v davu, jo? Teda, ale Lucčiny fialový prsa bezkonkurenčně vedou - pobavil se i náš marod Tomáš. ;o)))
  Jo a Silvě, jak byla rok a půl, jedna moje kamarádka dala fialové šaty s obrázkem bílé kočky na břísku a lemy kolem krku a rukávů byly provedeny ve žluté, červené e zelené barvě - jsem si říkala, že v tom bude vypadat jak klaun, ale vůbec ne, hrozně moc jí slušely, ona byla taková světloučká platinová blondýnka s modrýma očima. ;o)

  OdpovědětVymazat
 18. [16] Mod., no škoda. Růžovo-fialová kombinace mi pěkně ilustrovala ten nadpis :-))

  OdpovědětVymazat
 19. [17] Cirrat, tak RSS čtečka - to je můj dlouhodobý restík. Třeba se k tomu výkonu \"nakrmit jí\" taky někdy dostanu :-)

  OdpovědětVymazat
 20. [18] Chi, Oby, Tys´ mě teda odhalila :-)
  No, šuplík je přeplněn. Skoro bych měla napsat varování: Pozor, až mě zas chytně chuť vkládat spoty - to tady zahltím (i bez fialové boty)... :-)

  Ale hlavně zde místopřísežně prohlašuji, že já teda fialová prsa rozhodně nemám! :-) Fakt nevím, jak k tomu nápadu přišla, jen jsem se tenkrát málem uchechtala... :-)

  ad barvy - to mě třeba překvapilo, koupila jsem Lucce na zimu jedno takové tmavě hnědé tričko a ono jí ohromně sluší (snad nejvíc ze všech). To jsem fakt nečekala...

  OdpovědětVymazat
 21. Háně je ještě pořád takové miminko, a tak jí ze všeho nejvíc sluší bílá... jenže to je zrovna pro děti taková nepraktická barva, že:)

  OdpovědětVymazat
 22. halb und halb (bože, to je roků, co jsem to pila!). Růžovou ráda nemám, fialovou naopak jo :-).

  OdpovědětVymazat
 23. nominku, první věc, na kterou jsem si u nadpisu vzpomněla, byly jedny fialový boty, který byly sice strašně pěkný, ale... fialový! Sice vůči té barvě netrpím žádnou zvláštní averzí, ale šatník se snažím dostat opačným směrem, z modré na zelenou, takže fialový boty bych ani při svém nedostatku vkusu prostě neunosila...
  Ale růžovou ne, ne, nééé... příbuzné stále věří, že se to změní, a zásobujou mě nejrůznějším růžovým textilem (protože to přece není růžová, to je jahodová!). Zatím jsem ze všeho darovaného vzala na milost pouze spodní prádlo...
  Jo, a to krásný fialový boty... nakonec jsem je sehnala i v černý! ;-)

  OdpovědětVymazat
 24. [17] Jo, squire, bílá je slušivá, zhruba těch prvních pár minut... :-)
  Mám kupu bílých triček nachystaných k maskování, vlastně vylepšení, barvami na textil, jen se k tomu nějak nemůžu dokopat... :-))

  OdpovědětVymazat
 25. [23] NULI, já se už tak nějak dostávám do smířlivé polohy a skoro je možné, že za čas dám šanci barvám všem :-)) (byť se mi to ještě nedávno nezdálo pravděpodobné) :-)

  OdpovědětVymazat
 26. [24] No, Haplo, právě... když jsem si k těm fialovým botám představila, jak někde sháním ještě fialovou kabelku :-))

  Ona prostě růžová se moc v davu neschová - a né každému jde... Ale tu jahodovou bych časem možná na milost i vzala :-))

  OdpovědětVymazat
 27. Růžovou jsem nesnášela, červenou taky... a teď? Většina triček je právě v téhle barvě.

  OdpovědětVymazat
 28. Fialova byla nejoblibenejsi barva moji mamy:) A jarni fialky jsou nejvonavejsi kytky:)

  Ja mam averzi jen vuci \'neonovym\' barvam na obleceni, asi pred deseti dvanacti lety to byla hrozna moda:)

  OdpovědětVymazat
 29. [28] Koníku, né nadarmo se říká - odříkaného chleba největší krajíc :-)

  OdpovědětVymazat
 30. [29] Nz, na kytkách mi obecně žádná barva nevadí - tam to patří :-)

  A neonové barvy na oblečení - to už snad nikdo nenosí? :-)
  Ale řeknu Ti, jak jsem teď v zimě párkrát jela autem za tmy, tak bych povinně všem chodcům nechala nafasovat odrazkové pruhy na oblečení (což by asi mnozí snášeli hůř než já tu fialovou) :-))

  OdpovědětVymazat