pátek 11. prosince 2009

Tak ani nevím, jestli to byl flirt...

aneb "Nebojte, já vás tou noční košilí neumlátím."      

Taky jste si všimli, že některé tramvaje (hlavně ty s kloubem) by ani nemusely mít prostředky? Všichni lidi - bez ohledu na to, kolik jich v daném voze je - se vždy namačkají u dveří. Téměř bez výjimky. „Fakt děsný zlozvyk!" jsem si nedávno říkala...

   

... než jsem v pátek vlítla rychle do tramvaje a před sebou jen dvě zastávky. Co čert nechtěl, na té druhé zastávce se zrovna do této šaliny snažila nastoupit asi pětina Ostravy. No jo, ale měla jsem takové docela dobré místo u dveří, na příští zastávce jsem potřebovala vystoupit a za mnou se skvěl v plné nádheře skoro prázdný prostředek vozu...

„Jenže, popojít do té prázdné části, to bych se už potom zas nemusela prodrat ven" - zauvažovala jsem již jako zkušený harcovník MHD.

A najednou jsem ji uviděla. Tu skulinu mezi blízkým držadlem a nějakým člověkem. V tom momentu jsem velkoryse přehlédla fakt, že ona skulina odpovídala jen mé poloviční velikosti...

... a toho nebohého člověka jsem tak trošku, no spíš asi víc, odžduchla...

Trapas. Co teď? Zůstat k němu otočená zády a dělat, že tam vlastně nejsem, nebo sebrat odvahu - udělat „čelem vzad" a kajícně se omluvit?

Ač né moc ráda, zvolila jsem teda tu druhou možnost. Přece jen, nemusím to být já, kdo obecnou slušnost úplně zahubí...

  

Tak jsem se otočila - a ten odžduchnutý člověk byl, ehm, docela pohledný muž. Tak jsem teda k té omluvě přidala ještě jeden thymolinový úsměv.

Omluva byla přijata. A nejspíš si chtěl pozichrovat únikovou cestu skrze davy, tak jsem získala informaci, že na druhé zastávce vystupuje.

Ujistila jsem ho, že se opravdu nemusí obávat dalších tělesných ataků, že mě se zbaví již na té první.

Pak jsem si uvědomila, že vlastně mluvím víc, než bych musela, což by nebylo až tak nejhorší, ovšem vzpomněla jsem si, že jsem těsně před odchodem z práce zfutrovala nějakou pomazánku. Beztak v ní byla i cibule... A teď taková hluboká konverzace s fešným spolucestujícím... Řešení je nasnadě - balíček Orbitek v kapse. 

Tak jsem si jednu nenápadně šupla do pusy. Můj odžduchnutý spolucestující projevil starost o to, abych se neudusila. Odtušila jsem něco v tom smyslu, že jak si všiml, dneska likviduji jen ostatní, ne sebe. V tom sebou tramvaj mohutně škubla a nejspíš jsem nového kolegu o své šikovnosti nepřesvědčila, protože mě lehce chytil za rameno a s nelíčeným děsem mi sdělil: „Proboha, nemluvte!".  „Asi nechce mít v pátek třináctého na krku udušenou mrtvolu.", pomyslela si  a odměnou za jeho starostlivost jsem ho, když tramvaj opět cukla, praštila taškou. 

Tvářil se statečně, jako že se nic nestalo, ale přece jen o krok poustoupil. Tak jsem se znovu omluvila a podotkla, že úplně chápu jeho obavy z toho, být v tramvaji umlácen noční košilí. Srdnatě odpověděl, že to jako nevadí, ale  je přece jen teda rád, že v tašce nepřepravuji brambory. Uklidnila  jsem ho tvrzením, že většinou nepřevážím ani činky.

  

Skříp, vrz, cililink - tramvaj stála a já byla na místě. Vystupovat!

Řekli jsme si nashle, prohodili úsměvy - a byla jsem venku. Bohužel nestál u okna. Docela mě to mrzelo. Těsně před vystupováním jsem si uvědomila, že se mi nějak líbí...

Pak se tramvaj pomalu začala rozjíždět - a nezklamal mě.

Popošel k oknu, já přestala dělat, že se vůbec nekoukám -  a ještě jsme se na sebe zakřenili...

  

   

Myslím, že poděšení bylo vzájemné...

  

37 komentářů:

 1. myslím, že to flirt byl... ale velice, velice nevinný :o)))

  OdpovědětVymazat
 2. No chudák! Ještě štěstí, že Tě \"vyfasoval\" jen na jednu zastávku. Beztak by nedožil konce jízdy, kdybyste společně měli cestovat až na konečnou. ;oDDD

  OdpovědětVymazat
 3. [1] Jarmilko, vzhledem k tomu, že nová apartní noční košile dlela po celou dobu v tašce a né na mé drobnosti, myslím, že termín \"velice nevinný flirt\" je možná docela i na místě :-)

  OdpovědětVymazat
 4. [2] Manželko, já se pak taky ještě pár minut křenila :-)
  Jsme se dneska sešly na tématu \"O chlapech\", což? :-)

  OdpovědětVymazat
 5. [3] Oby, je jasné, že takový nápor by určitě nepřežil a zřejmě mu to došlo hned v prvních sekundách, proto si to zichroval výmluvami o vystupování. Pravděpodobně již zkušený cestovatel ostravskou MHD :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Nene, nepřemluvíš mě, budu i dále jezdit autem... :-)

  OdpovědětVymazat
 7. [8] Jé, Everlanch, vidíš, dám to přečíst manželovi - a možná taky začnu jezdit autem :-)))

  OdpovědětVymazat
 8. Tak jsi mě zas pobavila! Já jezdím teď zapařenejma tramvajem FURT. Ale v Prg bohužel není zbytí, to bych musela přes tu řeku už snad jedině přeplavat (autem to je za trest). Tak nová košilka!?

  OdpovědětVymazat
 9. [10] Jo, petisee, to věřím. V Praze bych si to přes centrum taky nelajzla... A hlavně to parkování...:-/
  Jo, nová - už to chtělo, zdobit tělo :-)

  OdpovědětVymazat
 10. No tak já se tě příště místo křenění z okna zeptám na telefonní číslo;-) A opovaž se vozit kobzole! ;-)

  OdpovědětVymazat
 11. [12] Tak se přiznám, Kamio, že jsi mě nezklamal :-)))
  Až příště zas budu místo kobzolí kupovat nějaké to noční prádlo, tak dám předem avízo, jo? :-))

  OdpovědětVymazat
 12. ... nejela MHD ani nepamatuju. Koukám, co jsem promarnila příležitostí! :-)))

  OdpovědětVymazat
 13. Jasně, nech odkaz ve vzkazovníku nebo mailni, máme to co by kamenem dohodil a zbytek k Fontáně dojdeš;-)

  OdpovědětVymazat
 14. Velice osvezujici cteni :)).
  A proc neflirtovat? Ja myslim,ze pokud se dáma chová jako dáma a nemlati muze bramborama :),je vsechno oukej !

  OdpovědětVymazat
 15. [14] Ahoj Kash! To víš, no... Ale nikdy není pozdě ;-)))

  OdpovědětVymazat
 16. [15] Kamio, tak domluveno ;-) A ve Fontáně dáme takovou tu dietní objednávku dle Tvého recepu. Tuším pizza+hrancle+tatarka. Ale mám trošku obavy, abych z toho nebyla moc vyhublá. Zní to až příliš dietně :-)))

  OdpovědětVymazat
 17. [16] Cheo, jasně. Když umlátit, tak apartním prádýlkem a ne kusem žvance :-)

  Se ti ta dáma s bramborama tak rýmuje, že si nemůžu odpustit taky jeden veršík:
  Jako šťastně vdaná paní
  končím flirty u plkání ;-)

  OdpovědětVymazat
 18. [18] Stačí říct, já to mám do eFka 5 minut ležérní chůze;-) No a dáme si nikoliv tu mňamku (pizza sendvič), ale poprosíme holky o nějakou doost dobrou pizzu, já teda tu svoji (ony už vědí;-). Tak se ozvi, jenom ty kobzole prosím s sebou nenos;-)

  OdpovědětVymazat
 19. [20] Jé, Kamio, tak to máš fajn, že ji máš tak blízko. Já už to mám pár let lehce z ruky. Ale pizzu tam vážně mívali mňamózní (mlsně se olizující smajlík)

  PS: A vážně by mě mrzelo, kdybys kvůli mě dostal fobii z kobzolí ;-)
  Když to zakončím gastronomicky, tak takové bramboráky taky nejsou úplně špatné :-)

  OdpovědětVymazat
 20. Tak jsem si (a navíc kvůli té japonštině) zase vzpomněl, jak moc postrádám na Eurosportu sumo!

  OdpovědětVymazat
 21. [22] Teda Henry,že se Ti vybavilo zrovna sumo - zas tak moc jsem toho pána nemasakrovala :o)

  Myslíš, že by sumista ve zdraví přežil cestu MHD - kdyby jely babky s kobzolema? :-)

  OdpovědětVymazat
 22. Sumo se mi vybavilo u [18]. Letos byla tak zajímavá sezóna, a já z ní neviděl jediný zápas!

  OdpovědětVymazat
 23. Tak pockat-cetla jsem to cele znovu +komenty a chcete mi rict,ze se Nominek potkal s Kamiem v busu? :oD

  OdpovědětVymazat
 24. [24] Henry, tak to jo, jasně, taková malá sumistická svačinka. Nejlépe na dojedení se po obědě :-)
  Čím to, že byla letošní sezóna oproti loňských zajímavější?

  OdpovědětVymazat
 25. [25] Chichi, Cheo, to by byla náhoda, že? :-)
  Ale odpovím Ti asi tak - nejela jsem busem...

  OdpovědětVymazat
 26. [26] Nevím zda zajímavější, ale zajímavá. Jokozuna Asašóryu se vrátil po zdravotních problémech a vyhrál dva turnaje, čímž se dostal v žebříčku nejúspěšnějších rikiši všech dob na třetí místo; jokozuna Hakuho vyhrál tři, zbývající vyhrál nový ózeki Harumafudži (první vítězství v turnaji). Hakuho navíc utvořil nový rekord s bilancí 86 - 4 (z toho dvě zenšo júšhó), na Hatsu bašó, Natsu bašó a Aki bašó se o vítězství bojovalo v playoff... a tak. Škoda, že už to není v tv.

  OdpovědětVymazat
 27. Ještě mě napadlo: může tramvaj nemít prostředek? Vzpomněl jsem si u toho na radu toho dědečka, kterému říkali, že nejvíc zraněných při vlakových nehodách bývá v posledním vagóně a on jim řekl \"Proč jej tedy neodpojíte?\"

  OdpovědětVymazat
 28. [28] Jé, Henry, Ty sis dal takovou práci s podrobnou odpovědí - a pro mě by to vyšlo nastejno, kdybys to rovnou napsal v Japonštině :-) Ale budu držet palce, ať to do té TV někdy zas přidají!


  [29] Né, že nemá, ale že by ani nemusela mít - jsem si všimla, i kdyby u dveří byl nácvak, že by si stáli lidi na hlavě, doprostřed se nikdo neposune. Tam je něco jako \"černá díra\"...

  OdpovědětVymazat
 29. A jo!Pises \"tramkou\" ja z toho byla tak byjukana,ze mi tady nekdo ZATAJIL SOUVISLOSTI,nebo ze jsem je neprecetla hned na poprve :)))

  OdpovědětVymazat
 30. :)) Ty umis japonsky? Je pravda,ze Japonci nemaji vulgarni vyrazy?(nekdo mi to rikal a ja protoze jsem zvidava,ptam se :o) )-

  OdpovědětVymazat
 31. Cheo, kdepak, jen jsem pochytil terminologii u tohoto sportu; zda bych japonsky dal dohromady aspoň deset slov, musím popřemýšlet. V Kurosawových filmech vulgarismy v titulcích byly.

  OdpovědětVymazat
 32. Zeptal jsem se: japonština nemá vulgarismy, které by byly japonského původu. Vulgarismy jsou z cizích jazyků (jako Angličané říkávali \"excuse my French\"). Mají termíny, které jsou anatomické, poetické atd., ale ne pornografické v našem smyslu (čili i u erotických dřevořezů, například, by byl v čisté japonštině použit jazyk nevulgární).

  OdpovědětVymazat
 33. Moc dekuju,jsem zase o neco chytrejsi :)

  OdpovědětVymazat
 34. Moc rádo se stalo. Přítel Alex, co čte knihy vzhůru nohama, studoval v Japonsku.

  OdpovědětVymazat
 35. Cheo, [25] nějaká zvědavá, ne?? :-D

  OdpovědětVymazat