středa 5. srpna 2009

Už umím...

Plavat! 

Ahoj, dneska jsme se doma dohodli, že budu psát já. A víte proč? Nooo, protože už to překvápko fakt nemůžu vydržet. Řekl jsem to babičkám i dědečkům, ale tady jsem to ještě nestihl.

 

Od minulé středy plavu bez rukávků!!!

 

To koukáte, co? Všichni taky koukali. A chválí mě! Je to příjemné. Konečně taky jsem zas za hvězdu já. Nejen ta malá Lucka.

To byste nevěřili, oni jí chválí třeba za to, že se vyčurá. Do nočníku. No chápete to? Tsss, já už dávno chodím na záchod - a nic. Žádná pochvala. Tak jsem to zkusil jako ona - do hrnečku. To byste nevěřili - místo aby mi řekli, jak jsem šikovný, normálně mi vynadali. Tak si říkám: „To je nějaká spravedlnost?!"

 

Ale zpátky k tomu plavání. Je to fakt super. Moc se mi do toho původně nechtělo, přece jen, rukávky jsou rukávky. Ale když jsme je zapomněli doma, tak se nedalo nic dělat, než to zkusit. Trošku jsem si vzpomněl, jak mi mamka řekla, že když se nadechnu, zavřu pusu, tak mě ten vzduch bude nadnášet jako ten v rukávcích. To mi pomohlo se tak nebát.

A pak, najednou to fakt šlo. Téda, to je bezva. Už umím plavat!!!

Nejdřív tak jedno-dvě tempa tím klasickým začátečnickým stylem. Ale přes víkend jsem pilně trénoval, a už tak moc nešvindluji. Uplavu tak pět metrů a nemusím se nenápadně odrážet nohou ode dna. Mám z toho fakt velkou radost!

A hlavně, všichni chválí mě! A né tu ukvičenou  Lucku!!!

 

Tak zatím. Chystám se trénovat kraula.

 

 

4 komentáře:

 1. Nejlepší je plavat čubou do Hamburku

  OdpovědětVymazat
 2. To jste šikovní, tak mě napadá, že teď budeš muset malého hlídat jako ostříž dvakrát tolik :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Báro, tak to je víc než přesné. Malý si myslí, že už fakt umí plavat. Láká ho to do hloubky a už odmítá rukávky...
  Myslím, že hlídat dvakrát tolik je slabý výraz :-)

  OdpovědětVymazat
 4. čumáku - mamka by mě asi nepustila. Ale ta čubička mi moc jde, víš :-)

  OdpovědětVymazat